KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15643264
nr 1564 3264
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvareller, 3 st, Skogsmotiv. Signerade, ca 35x55 cm, yttermått inklusive ram: 45x60 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 september 2023
kl 20:30:19
16/9 13:11:22
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås