Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 17334019



*

nr 1733 4019


Lars Rylander

(f. 1945), Sverige


Lars Rylander (b. 1945), Sweden. Signed, sheet: 25x21 cm, outer dimensions including frame: 32x28,


MIXED MEDIA, Signerad, blandteknik. Bladets mått: 25x21 cm, yttermått inklusive ram: 32x28 cm


Lars Rylander, Swedish painter born 1945.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday October 20 2025
at 18:56:51


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/10 22:17:00 1      100 kr
20/10 17:47:00 2      Vinnande bud
20/10 18:51:01 1      200 kr
20/10 18:51:01 2      250 kr (Robot)
20/10 18:51:22 1      300 kr
20/10 18:51:22 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Lars Rylander

Lars Rylander, Swedish painter born 1945.

Read more about Lars Rylander
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lars rylander svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr