KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12607531

nr 1260 7531

Charles Portin

(1889-1980), Sverige

Blandteknik, Signerad, daterad 1956, ca 38x53 cm

Karl (Charles) Portin, född 1889, död 1980 i Helsingborg, målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 10 juni 2019
kl 18:31:47

Charles Portin

Läs mer om Charles Portin