KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15821015
nr 1582 1015
Verner Thomé
(1878-1953), Finland
Oljemålning, Verner Thomé (1878-1953), pojke. Signerad, daterad -31. Olja på duk, 60x35 cm, yttermått inklusive ram. 73x47 cm
Verner Thomé, finländsk bildkonstnär född 1878, död 1953.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 27 november 2023
kl 18:19:14
27/11 17:21:12
27/11 18:18:55
- Klassiska
27 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Verner Thomé
Läs mer om Verner Thomé