Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 5282245



*

nr 528 2245


Gouache

Sign GPN eller GAN?, 31x25


Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

5.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 juni 2008
kl 18:00:54


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/5 13:33:42 1      2.100 kr
30/5 17:18:59 2      150 kr
30/5 17:19:23 2      250 kr
30/5 17:20:03 2      350 kr
30/5 17:21:18 2      700 kr
30/5 21:36:17 3      1.500 kr
1/6 15:56:55 4      2.600 kr
2/6 11:26:21 5      2.300 kr
2/6 11:27:39 5      2.500 kr
2/6 15:16:38 5      2.700 kr
2/6 15:41:21 6      3.000 kr
2/6 15:43:09 7      3.500 kr
2/6 17:46:04 8      4.200 kr
2/6 17:48:56 2      4.600 kr
2/6 17:50:07 8      Vinnande bud
2/6 17:54:22 9      5.000 kr
2/6 17:55:54 9      5.200 kr


  • Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gouache täckfärg vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr