ART / Lithographs / Graphic art 9344501
*
nr 934 4501
GRAPHIC ART
efter Dorph, religious scene, 71 x 50,
efter Dorph, Religiöst motiv, 71 x 50
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday January 12 2015
at 20:24:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/1 19:56:08
1
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dorph grafiskt blad litografier religiöst motiv
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:09
-
2109 LITOGRAPH IN C..
Helga Wachholz (b. 1936), Germany. "Moulin Rouge"...//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:22
-
4168 LITOGRAPH IN C..
Jan Lundquist (b. 1935), Sweden. Stockholm, Sweden..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:49
-
4020 LITOGRAPH IN C..
Jonathan Josefsson. Signed, numbered 2/11, dated 2..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:57
-
4186 LITOGRAPH IN C..
Kejsar Calle Sunesson (b. 1926), Sweden. Brudpar. ..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:50
-
4019 LITOGRAPH IN C..
Ola Billgren (1940-2001), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:27
*
GRAPHIC ART
Read more about e-auktion
nr 934 4501
GRAPHIC ART
efter Dorph, religious scene, 71 x 50,
efter Dorph, Religiöst motiv, 71 x 50
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/1 19:56:08 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dorph grafiskt blad litografier religiöst motiv
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:09 -
2109 LITOGRAPH IN C..
Helga Wachholz (b. 1936), Germany. "Moulin Rouge"...//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:22 -
4168 LITOGRAPH IN C..
Jan Lundquist (b. 1935), Sweden. Stockholm, Sweden..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:49
-
4020 LITOGRAPH IN C..
Jonathan Josefsson. Signed, numbered 2/11, dated 2..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:57 -
4186 LITOGRAPH IN C..
Kejsar Calle Sunesson (b. 1926), Sweden. Brudpar. ..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:50 -
4019 LITOGRAPH IN C..
Ola Billgren (1940-2001), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:27