KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14861024

nr 1486 1024

Axel Peter

(1863-1942), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1887, mansporträtt. Olja på pannå 33x23m rym: 51x41 cm

Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 29 augusti 2022
kl 19:34:21

  • Klassiska
  • 29 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Axel Peter

Läs mer om Axel Peter