Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 12354422



*

nr 1235 4422


SCULPTURE

ceramics, a woman, signerad Rosberg. Height: , height: 30 cm,


keramik, kvinna, signerad Rosberg. Höjd: , höjd: 30 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday February 18 2019
at 19:46:16


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/2 19:16:25 1      100 kr
18/2 16:37:52 2      Vinnande bud
18/2 17:20:17 3      200 kr
18/2 17:20:18 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk kvinna skulptur
  • 8129 Figurkärl
    3 pcs, South America, earthenware. Height: 10-15 c..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:24
  • 9073 SCULPTURE
    Aldo Londi (1911-2003), Italy. Horse. Length: 15cm..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:43
  • 9320 SCULPTURE
    Blixt, Höganäs, ceramics. Length: 13 cm, height: 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:45
  • 9046 SCULPTURE
    bronze. Height: 59cm,
    Present: SEK 2800

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:41
  • 8128 SCULPTURE
    fabeldjur, South America. Length: 20 cm. Height: 1..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:21
  • 9045 SCULPTURE
    Gino Colognesi, Mercurius, bronze. Signed. Height:..//
    Present: SEK 2000

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:22




Ladda ner broschyr