LIGHTING / Table lamps / Table lamp 12177261
nr 1217 7261
TABLE LAMP
nickel silver, sheet metal, porcelain. 1920s. Height: 55 cm,
nysilver, plåt, porslin. 1920-tal. Höjd: 55 cm
1500
SEK 1000
Monday November 19 2018
at 19:07:38
19/11 18:37:18
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.