Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik/collage 15728849



*

nr 1572 8849


Thomas Prytz

(1944-2020), Sverige


Thomas Prytz (1944-2020), Sweden. Signed, mixed media, "Kontakt", på glas, outer dimensions including frame: 28x20 cm,


Blandteknik/collage, Signerad, blandteknik, "Kontakt", på glas, yttermått inklusive ram: 28x20 cm


Thomas Prytz, Swedish painter born 1944, dead 2020.

Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday October 23 2023
at 20:21:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/10 19:17:02 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Thomas Prytz

Thomas Prytz, Swedish painter born 1944, dead 2020.

Read more about Thomas Prytz
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik collage glas svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr