KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17012002

nr 1701 2002

Jorma Holopainen

(1916-1965), Finland

Signerad. Helsingfors, daterad -44. Akvarell. Akvarell på papper, 35x43cm, yttermått inklusive ram: 50x58cm

Jorma Holopainen, finländsk bildkonstnär född 1916, död 1965.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 12 maj 2025
kl 20:51:28

5/5 08:37:50 1      Vinnande bud

  • Tema

Jorma Holopainen

Läs mer om Jorma Holopainen