Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Textiles & Vintage / Plaids 10694470



*

nr 1069 4470


Viola Gråsten

(f. 1910), Sverige


2 pcs, Viola Gråsten (b. 1910),


PLAIDS, 2 st, Viola Gråsten (f. 1910)


Viola Gråsten, born 1910 in Finland, dead 1994.

Estimate:

600

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday November 14 2016
at 20:16:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/11 00:49:16 1      300 kr
12/11 02:38:00 2      400 kr
12/11 12:09:15 3      500 kr
12/11 19:08:45 4      Vinnande bud
14/11 19:54:45 5      700 kr
14/11 19:54:45 4      800 kr (Robot)
14/11 19:57:54 5      900 kr
14/11 19:57:54 4      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 14

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal

  • Artist/Designer

Viola Gråsten

Viola Gråsten, born 1910 in Finland, dead 1994.

Read more about Viola GrÃ¥sten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: plädar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige textilier vintage viola gråsten
  • 6374 CLOTHS
    21 pieces, linen,
    Present: SEK 350

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:41
  • 7184 CLOTHS
    8 pcs, linen, including Signe Sohlmnan "Drakmönstr..//
    Present: SEK 2200

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:25
  • 6360 CURTAINS
    4 längder med gardinband, 2 st 150x245 cm + 2 st ..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:00




Ladda ner broschyr