ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9815419
*
nr 981 5419
Spegel
+ Konsolbord med stenskiva, höjd: 113+ 69
Utrop:
1.000 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2015
kl 18:51:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 14:42:22
1
100 kr
20/9 17:10:06
2
400 kr
20/9 22:40:47
3
200 kr
20/9 22:40:47
2
250 kr (Budbetjänt)
20/9 22:41:07
3
300 kr
20/9 22:41:07
2
350 kr (Budbetjänt)
20/9 22:41:33
3
400 kr
20/9 22:41:33
2
400 kr (Budbetjänt)
20/9 22:41:39
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 981 5419
Spegel
+ Konsolbord med stenskiva, höjd: 113+ 69
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/9 14:42:22 | 1 | 100 kr |
| 20/9 17:10:06 | 2 | 400 kr |
| 20/9 22:40:47 | 3 | 200 kr |
| 20/9 22:40:47 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 20/9 22:41:07 | 3 | 300 kr |
| 20/9 22:41:07 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 20/9 22:41:33 | 3 | 400 kr |
| 20/9 22:41:33 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 20/9 22:41:39 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



