Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9658487



*

nr 965 8487


Outi Heiskanen

(f. 1937), Finland


Etsning, Outi Heiskanen, 1992, 16/20, motivet: 18x24


Outi Heiskanen, finländsk bildkonstnär född 1937.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2015
kl 18:14:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/5 19:37:39 1      200 kr
27/5 22:27:01 2      250 kr
29/5 18:23:05 3      300 kr
1/6 14:53:42 4      Vinnande bud
1/6 17:11:14 1      400 kr
1/6 17:11:14 4      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Outi Heiskanen

Outi Heiskanen, finländsk bildkonstnär född 1937.

Läs mer om Outi Heiskanen
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk outi heiskanen
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr