KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9658487
*
nr 965 8487
Outi Heiskanen
(f. 1937), Finland
Etsning, Outi Heiskanen, 1992, 16/20, motivet: 18x24
Outi Heiskanen, finländsk bildkonstnär född 1937.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 18:14:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 19:37:39
1
200 kr
27/5 22:27:01
2
250 kr
29/5 18:23:05
3
300 kr
1/6 14:53:42
4
Vinnande bud
1/6 17:11:14
1
400 kr
1/6 17:11:14
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk outi heiskanen
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Outi Heiskanen
Outi Heiskanen, finländsk bildkonstnär född 1937.
Läs om budbetjänten
nr 965 8487
Outi Heiskanen
(f. 1937), Finland
Etsning, Outi Heiskanen, 1992, 16/20, motivet: 18x24
Outi Heiskanen, finländsk bildkonstnär född 1937.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/5 19:37:39 | 1 | 200 kr |
| 27/5 22:27:01 | 2 | 250 kr |
| 29/5 18:23:05 | 3 | 300 kr |
| 1/6 14:53:42 | 4 | Vinnande bud |
| 1/6 17:11:14 | 1 | 400 kr |
| 1/6 17:11:14 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk outi heiskanen
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



