Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Misc. paintings / Poster 13862086



*

nr 1386 2086


POSTER

Saul Steinberg. 'Steinberg, Galerie Maeght 1977', Maeght Editeur - Arte Paris. Mixed media. Sheet: ca 80x60 cm, outer dimensions including frame: 81x61 cm,


Saul Steinberg. "Steinberg, Galerie Maeght 1977", Maeght Editeur - Arte Paris. Mixed media. Bladets mått: ca 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 81x61 cm


Estimate:

700

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday Mars 22 2021
at 19:10:56


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/3 12:27:40 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Mar 22

Grafik

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...



Read more about Grafik
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst mixed media saul steinberg utställningsaffisch
  • 8024 Konsttryck
    Zhen-Huan Lu, "American Flag", outer dimensions in..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:09
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + sculp..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:01
  • 8058 Ritning
    Fastighet, Kv Klippan, Stockholm, Sweden. Signed, ..//
    Present: SEK 400

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:49




Ladda ner broschyr