FURNITURE / Tables / Dressing table 12872336

nr 1287 2336

DRESSING TABLE

Victorian style, walnut. Length: 101, width: 49 cm, height: 174 cm, wear, damages.

Nyrokoko, Valnöt. Bredd: 101, djup: 49 cm, höjd: 174 cm

Condition: slitage, skador

800

SEK 150

Monday November 11 2019
at 19:32:57

11/11 15:52:28 1      100 kr
11/11 18:37:36 2      Vinnande bud

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.