Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 12411375



*

nr 1241 1375


Johan Leksell

(1874-1932), Sverige


Johan Leksell (1874-1932), Sweden. 3 gubbar, signed, 21x25,


GRAPHITE DRAWING, 3 gubbar, signerad, 21x25


Johan Leksell, Swedish artist, born 1874, dead 1932.

Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday Mars 18 2019
at 18:53:36


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/3 19:28:56 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Johan Leksell

Johan Leksell, Swedish artist, born 1874, dead 1932.

Read more about Johan Leksell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts johan leksell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr