KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12099066

nr 1209 9066

Emile Zoir

(1867-1936), Sverige

Oljemålning, Segelbåtar, signerad. Olja på duk, 75x100 cm

Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 8 oktober 2018
kl 18:58:06

8/10 18:13:46 1      300 kr
8/10 18:18:36 2      Vinnande bud

Emile Zoir

Läs mer om Emile Zoir