Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 13534604



*

nr 1353 4604


Jörgen Boberg

(1940-2009), Danmark


Jörgen Boberg (1940-2009), Denmark. HC-upplaga (hors de commerce), signed, 20x11 cm,


ETCHING, HC-upplaga (hors de commerce), Signerad, 20x11 cm


Jørgen Boberg, Danish painter and illustrator, born 1940, dead 2009.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday October 12 2020
at 19:24:09


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/10 21:15:04 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Jörgen Boberg

Jørgen Boberg, Danish painter and illustrator, born 1940, dead 2009.

Read more about Jörgen Boberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt etsning europa grafik hc-upplaga hors de commerce jörgen boberg norden skandinavien skandinavisk
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr