Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawing 14088433



*

nr 1408 8433


Arvid Knöppel

(1892-1970), Sverige


Arvid Knöppel (1892-1970), Sweden. Signed, bear, outer dimensions including frame: 45x58cm,


CHARCOAL DRAWING, Signerad, Björn, yttermått inklusive ram: 45x58cm


Arvid Knöppel, Swedish painter, draughtsman and sculptor, born 1892, dead 1970.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday July 19 2021
at 20:31:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
18/7 18:58:38 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Arvid Knöppel

Arvid Knöppel, Swedish painter, draughtsman and sculptor, born 1892, dead 1970.

Read more about Arvid Knöppel
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller arvid knöppel björn kolteckning svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr