Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14088473



*

nr 1408 8473


MIXED MEDIA

15 pieces, India, unframed. No signature. Subject: 26x16 cm,


15 st, Indien, oramade. Ej signerad. Motivet: 26x16 cm


Estimate:

500

Auction date:

Monday July 19 2021
at 18:28:40


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien blandteknik ej signerad indien indisk vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr