KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17262021

nr 1726 2021

Charles Sjöholm

(f. 1933), Sverige

Oljemålning, Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 23x27 cm, yttermått inklusive ram: 28x33 cm

Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 22 september 2025
kl 19:31:28

  • Tema
  • 22 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Charles Sjöholm

Läs mer om Charles Sjöholm