KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15597190
*
nr 1559 7190
Karl Bergman
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 32x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2023
kl 20:06:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 16:28:04
1
300 kr
25/8 23:57:13
2
350 kr
26/8 07:22:31
1
400 kr
28/8 18:41:20
2
500 kr
28/8 18:45:13
1
500 kr
28/8 18:45:13
2
500 kr (Budbetjänt)
28/8 18:45:39
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Bergman
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Läs mer om Karl Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl bergman olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Karl Bergman
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Karl Bergman
nr 1559 7190
Karl Bergman
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 32x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/8 16:28:04 | 1 | 300 kr |
| 25/8 23:57:13 | 2 | 350 kr |
| 26/8 07:22:31 | 1 | 400 kr |
| 28/8 18:41:20 | 2 | 500 kr |
| 28/8 18:45:13 | 1 | 500 kr |
| 28/8 18:45:13 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 28/8 18:45:39 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Bergman
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Karl Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl bergman olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



