KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16164051

nr 1616 4051

Ragnar Engström

(1905-1992), Sverige

Oljemålning, Vårvinter vid vattendrag. Signerad, daterad - 89. Olja på duk: 63x66 cm, yttermått inklusive ram: 68x70 cm

Ragnar Engström, svensk bildkonstnär född 1905, död 1992.

Utrop:

500 kr

måndag 29 april 2024
kl 19:13:31

Ragnar Engström

Läs mer om Ragnar Engström