MÖBLER / Skåp & hyllor / Garderobsskåp 12848573
*
nr 1284 8573
Garderobsskåp
1900-taöets första hälft, bemålad, spegel. Bredd: 72 cm. Djup: 50cm. Höjd: 184 cm, nyckel
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:17:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 20:00:12
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: garderob garderober garderobsskåp klädskåp skåp spegel
-
9126 Bokhylla
1940-tal, Alm. Bredd: 80 cm, djup: 25 cm, höjd: 75 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56
-
9118 Bokskåp
1800-talets slut. Bredd: 91 cm, djup: 53 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:59
-
9157 Bord
med uppsats, Louis XV-stil. Bredd: 74 cm, djup: 47..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:02
-
9148 Chiffonjé
1900-tal, intarsia, stil kopia. Bredd: 92 cm, djup..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:09
-
9110 Étagère
Vitmålad. Längd: 53 cm. Djup: 30 cm, höjd: 140 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:50
-
9085 Hängskåp
Sent 1900-tal, "Wimbledon Tennis Club". Bredd: 46 ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36
*
Garderobsskåp
nr 1284 8573
Garderobsskåp
1900-taöets första hälft, bemålad, spegel. Bredd: 72 cm. Djup: 50cm. Höjd: 184 cm, nyckel
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/10 20:00:12 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: garderob garderober garderobsskåp klädskåp skåp spegel
-
9126 Bokhylla
1940-tal, Alm. Bredd: 80 cm, djup: 25 cm, höjd: 75 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56 -
9118 Bokskåp
1800-talets slut. Bredd: 91 cm, djup: 53 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:59 -
9157 Bord
med uppsats, Louis XV-stil. Bredd: 74 cm, djup: 47..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:02
-
9148 Chiffonjé
1900-tal, intarsia, stil kopia. Bredd: 92 cm, djup..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:09 -
9110 Étagère
Vitmålad. Längd: 53 cm. Djup: 30 cm, höjd: 140 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:50 -
9085 Hängskåp
Sent 1900-tal, "Wimbledon Tennis Club". Bredd: 46 ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36



