KONST / Litografier / Färglitografi 9234514
*
nr 923 4514
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Färglitografi , Hjördis Lindblad (1909-1971), 43/260, motivet: 53x63
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2014
kl 19:12:03
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjördis Lindblad
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Läs mer om Hjördis Lindblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hjördis lindblad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Hjördis Lindblad
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Läs mer om Hjördis Lindblad
nr 923 4514
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Färglitografi , Hjördis Lindblad (1909-1971), 43/260, motivet: 53x63
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2014 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjördis Lindblad
Hjördis Lindblad, svensk mÃ¥lare född 1909 i Kristianstad, död 1971.Läs mer om Hjördis Lindblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hjördis lindblad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



