ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10741328
*
nr 1074 1328
Spegel
1950-tal, 89x43
Utrop:
600 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2016
kl 18:21:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 12:51:06
1
300 kr
10/12 19:07:52
2
1.400 kr
11/12 17:07:55
3
450 kr
11/12 17:07:55
2
500 kr (Budbetjänt)
11/12 17:08:24
3
600 kr
11/12 17:08:24
2
700 kr (Budbetjänt)
11/12 17:08:46
3
800 kr
11/12 17:08:46
2
900 kr (Budbetjänt)
12/12 18:04:05
4
1.200 kr
12/12 18:04:05
2
1.300 kr (Budbetjänt)
12/12 18:04:23
4
1.500 kr
12/12 18:10:22
2
1.700 kr
12/12 18:11:14
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1074 1328
Spegel
1950-tal, 89x43
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/12 12:51:06 | 1 | 300 kr |
| 10/12 19:07:52 | 2 | 1.400 kr |
| 11/12 17:07:55 | 3 | 450 kr |
| 11/12 17:07:55 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 11/12 17:08:24 | 3 | 600 kr |
| 11/12 17:08:24 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 11/12 17:08:46 | 3 | 800 kr |
| 11/12 17:08:46 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 12/12 18:04:05 | 4 | 1.200 kr |
| 12/12 18:04:05 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 12/12 18:04:23 | 4 | 1.500 kr |
| 12/12 18:10:22 | 2 | 1.700 kr |
| 12/12 18:11:14 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



