ART / Oil paintings / Oil painting 12988526
*
nr 1298 8526
OIL PAINTING
Kopia efter Nils Forsberg, 'En hjältes död', Signerad Sjöberg. Oil on canvas, 90x123 cm,
Kopia efter Nils Forsberg, "En hjältes död", Signerad Sjöberg. Olja på duk, 90x123 cm
Condition: skadad
Estimate:
700
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday December 16 2019
at 19:47:56
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/12 19:32:39
1
350 kr
16/12 19:38:08
2
500 kr
16/12 19:39:32
1
500 kr
16/12 19:39:32
2
500 kr (Robot)
16/12 19:39:53
1
600 kr
16/12 19:42:56
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils forsberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
3217 OIL PAINTING
Anders Liljedahl, composition. Signed, unframed. O..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:05
-
9208 OIL PAINTING
Bror Ljunggren (1884-1939). Skånegård. Signed, dat..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:50
-
9388 OIL PAINTING
Calle Nyland (b. 1907), Sweden. "Stora Kumlan, Lju..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:00
-
1023 OIL PAINTING
Edward. O. Bowley. Signed, "A lane near Witton". O..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:36
-
8116 OIL PAINTING
Elmar Karimov (b. 1965), Azerbajdzjan. Signed. Oil..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:41
-
3254 OIL PAINTING
Emil Hellbom (1895-1969), Sweden. Signed, Old Town..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:51
*
OIL PAINTING
Condition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1298 8526
OIL PAINTING
Kopia efter Nils Forsberg, 'En hjältes död', Signerad Sjöberg. Oil on canvas, 90x123 cm,
Kopia efter Nils Forsberg, "En hjältes död", Signerad Sjöberg. Olja på duk, 90x123 cm
Condition: skadad
Estimate: | 700 |
---|---|
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday December 16 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
16/12 19:32:39 | 1 | 350 kr |
16/12 19:38:08 | 2 | 500 kr |
16/12 19:39:32 | 1 | 500 kr |
16/12 19:39:32 | 2 | 500 kr (Robot) |
16/12 19:39:53 | 1 | 600 kr |
16/12 19:42:56 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils forsberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
3217 OIL PAINTING
Anders Liljedahl, composition. Signed, unframed. O..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:05 -
9208 OIL PAINTING
Bror Ljunggren (1884-1939). Skånegård. Signed, dat..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:50 -
9388 OIL PAINTING
Calle Nyland (b. 1907), Sweden. "Stora Kumlan, Lju..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:00
-
1023 OIL PAINTING
Edward. O. Bowley. Signed, "A lane near Witton". O..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:36 -
8116 OIL PAINTING
Elmar Karimov (b. 1965), Azerbajdzjan. Signed. Oil..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:41 -
3254 OIL PAINTING
Emil Hellbom (1895-1969), Sweden. Signed, Old Town..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:51