ART / Lithographs / Color serigraphy 15463150
nr 1546 3150
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
C Göran Karlsson (b. 1944), Sweden. Composition. Signerad CGK, dated 82. Color serigraphy, bladstorlek 20, 5x29, 5 cm, outer dimensions including frame: ca 33x41 cm, not examined out of frame.
COLOR SERIGRAPHY, Komposition. Signerad CGK, daterad 82. Färgserigrafi, bladstorlek 20,5x29,5 cm, yttermått inklusive ram: ca 33x41 cm
Condition: Ej examinerad ur ram
C Göran Karlsson, born 1944, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
1500
SEK 1000
Monday June 5 2023
at 20:20:13
5/6 20:13:46
C Göran Karlsson
Read more about C Göran Karlsson