Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12868631



*

nr 1286 8631


Hilding Nyman

(1870-1937), Sverige


Hilding Nyman (1870-1937), Sweden. Swedish West coast, 29x41,


WATERCOLOUR, Västkusten, 29x41 cm. Signerad


Hilding Nyman, Swedish painter, and draughtsman, born 1870, dead 1937.

Estimate:

500

Auction date:

Monday November 4 2019
at 20:11:10



  • Artist/Designer

Hilding Nyman

Hilding Nyman, Swedish painter, and draughtsman, born 1870, dead 1937.

Read more about Hilding Nyman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hilding nyman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg västkusten västkustmotiv
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr