Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik/collage 15758808



*

nr 1575 8808


Thomas Prytz

(1944-2020), Sverige


Thomas Prytz (1944-2020), Sweden. Signed, mixed media, 'Öppna för kärlek/blodet ropar', pannå, outer dimensions including frame: 52x55,


Blandteknik/collage, Signerad, blandteknik, "Öppna för kärlek/blodet ropar". Blandteknik på pannå, yttermått inklusive ram: 52x55


Thomas Prytz, Swedish painter born 1944, dead 2020.

Estimate:

500

Auction date:

Monday October 30 2023
at 18:55:37



  • Artist/Designer

Thomas Prytz

Thomas Prytz, Swedish painter born 1944, dead 2020.

Read more about Thomas Prytz
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå collage svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr