KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 13464199
nr 1346 4199
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyr, Signerad, daterad 1954, blomsterstilleben, "Moto grazio". Motivet: 17,5x16 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
måndag 7 september 2020
kl 19:04:01
150 kr
350 kr