FURNITURE / Chairs and Stools / Wicker chair 8597078
*
nr 859 7078
WICKER CHAIR
med metall underrede, Kerstin Hörlin, 1950s,
med metall underrede, Kerstin Hörlin, 50-tal
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1600
Auction date:
Monday November 11 2013
at 18:50:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/11 18:17:15
1
Vinnande bud
11/11 14:50:39
2
800 kr
11/11 18:17:40
2
1.300 kr
11/11 18:18:34
2
1.500 kr
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar kerstin hörlin korgstol metall underrede stol stolar
-
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11
-
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, röd/guld,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26
-
8147 ARMCHAIR
rattan,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:16
-
8155 ARMCHAIR
leather, Louis XV style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:01
-
8145 ARMCHAIRS
1 par + table, rotting och glas. Diameter: 71 cm, ..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:17
*
WICKER CHAIR
Read more about 50/60-tal
nr 859 7078
WICKER CHAIR
med metall underrede, Kerstin Hörlin, 1950s,
med metall underrede, Kerstin Hörlin, 50-tal
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1600 |
| Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 10/11 18:17:15 | 1 | Vinnande bud |
| 11/11 14:50:39 | 2 | 800 kr |
| 11/11 18:17:40 | 2 | 1.300 kr |
| 11/11 18:18:34 | 2 | 1.500 kr |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar kerstin hörlin korgstol metall underrede stol stolar
-
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11 -
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, röd/guld,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40 -
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26
-
8147 ARMCHAIR
rattan,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:16 -
8155 ARMCHAIR
leather, Louis XV style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:01 -
8145 ARMCHAIRS
1 par + table, rotting och glas. Diameter: 71 cm, ..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:17



