Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15563046



*

nr 1556 3046


MIXED MEDIA

Bosse Jensen, 'Svenskt Stål Husqvarna'. Motiv med motorcykel. Signed. Blyerts och täckvitt. Mixed media, Image dimensions: 28x38 cm, outer dimensions including frame: 32x42 cm,


Bosse Jensen, "Svenskt Stål Husqvarna". Motiv med motorcykel. Signerad. Blyerts och täckvitt. Blandteknik, bildmått: 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday August 21 2023
at 19:25:17


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/8 21:53:50 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blyerts och täckvitt bosse jensen motiv med motorcykel vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr