Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Crayon 9098233



*

nr 909 8233


Emma Toll

(1847-1917), Sverige


Emma Toll, signed, Flicka i hatt, sheet: 32 x 22,


CRAYON, Emma Toll, signerad, Flicka i hatt, bladets mått: 32 x 22


Emma Toll, Swedish painter, born 1847, dead 1917 .

Estimate:

800

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday September 1 2014
at 19:43:58


  • Bid history
Time Bidder Bid
29/8 20:36:31 1      500 kr
1/9 19:17:26 2      Vinnande bud
1/9 19:18:14 2      justering av budtak



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Emma Toll

Emma Toll, Swedish painter, born 1847, dead 1917 .

Read more about Emma Toll
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emma toll flicka i hatt färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr