Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12861622



*

nr 1286 1622


Ingalill Sjöblom

(f. 1944), Sverige


Ingalill Sjöblom, composition, 45x65,


MIXED MEDIA, Ingalill Sjöblom, komposition, 45x65 cm. Signerad


Ingalill Sjöblom, Swedish painter born 1944 in Härnösand.

Estimate:

1000

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday November 4 2019
at 19:02:20


  • Bid history
Time Bidder Bid
4/11 14:17:39 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Ingalill Sjöblom

Ingalill Sjöblom, Swedish painter born 1944 in Härnösand.

Read more about Ingalill Sjöblom
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ingalill sjöblom komposition kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1100

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr