ART / Lithographs / Litograph in colors 9884305
nr 988 4305
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (b. 1934), bar, signed, 271/335, subject: 85x56, saknar glas.
LITOGRAPH IN COLORS, Peter Dahl (f. 1934), Bar, signerad, 271/335, motivet: 85x56
Condition: saknar glas
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
3600
SEK 3000
Monday October 19 2015
at 19:33:06
19/10 16:06:04
19/10 16:07:02
- Thema-auction
Oct 19
Read more about Grafik
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
All världens barn (Lisa Larson)
Peter Dahl (f. 1934)