KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16737175
nr 1673 7175
Akke Hugh Malmeström
(1894-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 52, "utsikt från mitt fönster". Olja på pannå, 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 51x55 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 januari 2025
kl 18:20:29
18/1 18:00:11
Akke Hugh Malmeström
Läs mer om Akke Hugh Malmeström