ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15803365
*
nr 1580 3365
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko. Senare bemålning. Bredd: 72-75cm. Djup: 36 cm (konsolbordet). Höjd: 170+ 81 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 19:22:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/11 23:14:25
1
300 kr
13/11 23:15:01
1
350 kr
16/11 19:29:56
2
600 kr
16/11 19:57:14
3
450 kr
16/11 19:57:14
2
500 kr (Budbetjänt)
20/11 18:41:36
4
600 kr
20/11 18:41:36
2
600 kr (Budbetjänt)
20/11 18:41:42
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 72-75cm konsolbord konsolbordet nyrokoko senare bemålning spegel speglar
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:57
-
9092 Spegel
Bemålad, 121x57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:16
-
9273 Spegel
bronserad, 37x32 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:08
-
9272 Spegel
Bronserad, 37x34 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:03
-
9230 Spegel
Guldbemålad. Bredd: 66 cm, höjd: 95 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:03
-
8193 Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:37
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1580 3365
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko. Senare bemålning. Bredd: 72-75cm. Djup: 36 cm (konsolbordet). Höjd: 170+ 81 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/11 23:14:25 | 1 | 300 kr |
13/11 23:15:01 | 1 | 350 kr |
16/11 19:29:56 | 2 | 600 kr |
16/11 19:57:14 | 3 | 450 kr |
16/11 19:57:14 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/11 18:41:36 | 4 | 600 kr |
20/11 18:41:36 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
20/11 18:41:42 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 72-75cm konsolbord konsolbordet nyrokoko senare bemålning spegel speglar
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:57 -
9092 Spegel
Bemålad, 121x57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:16 -
9273 Spegel
bronserad, 37x32 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:08
-
9272 Spegel
Bronserad, 37x34 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:03 -
9230 Spegel
Guldbemålad. Bredd: 66 cm, höjd: 95 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:03 -
8193 Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:37