Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Mirrors / Mirror 15803365



*

nr 1580 3365


MIRROR

+ console table, Victorian style. Painted (later). Width: 72-75cm. Width: 36 cm (konsolbordet). Height: 170+ 81 cm,


+ konsolbord, Nyrokoko. Senare bemålning. Bredd: 72-75cm. Djup: 36 cm (konsolbordet). Höjd: 170+ 81 cm


Estimate:

700

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday November 20 2023
at 19:22:22


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/11 23:14:25 1      300 kr
13/11 23:15:01 1      350 kr
16/11 19:29:56 2      600 kr
16/11 19:57:14 3      450 kr
16/11 19:57:14 2      500 kr (Robot)
20/11 18:41:36 4      600 kr
20/11 18:41:36 2      600 kr (Robot)
20/11 18:41:42 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 72-75cm konsolbord konsolbordet nyrokoko senare bemålning spegel speglar
  • 8291 MIRROR
    19th century, delvis förgylld ram, 77x53, wear, da..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:03
  • 8195 MIRROR
    1930/40-tal Höjd: 100 cm. Width: 46 cm, damaged.
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:18
  • 7027 MIRROR
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm, wear, damages.
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:12
  • 8125 MIRROR
    Markaryd, pine wood, 144x66 cm,
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:07




Ladda ner broschyr