ART / Etchings etc / Etching 15362079
*
nr 1536 2079
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Signed, numbered 118/260, sheet: 36x31, unframed, damaged,
ETCHING, Signerad, numrerad 118/260, bladets mått: 36x31, oramad, skadad
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 800
Auction date:
Monday April 24 2023
at 18:36:40
- Bid history
Time
Bidder
Bid
21/4 13:48:51
1
Vinnande bud
24/4 12:13:24
2
600 kr
24/4 12:13:24
1
700 kr (Robot)
24/4 12:13:45
2
800 kr
24/4 12:13:45
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Apr 24
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik pierre olofsson skadad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
in a week
3 juni at 18:36
-
9295 ETCHING
BertilBull Hedlund, GÃ¥rdsmotiv. Signed. Image dime..//
Auction ends
in a week
3 juni at 18:42
-
3036 ETCHINGS
2 pcs, Nils Emil Ancker. Signed. Image dimensions:..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:21
-
9325 COLOUR ETCHING
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
in a week
3 juni at 20:08
-
9122 COLOR ETCHINGS
3 pcs, Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed..//
Auction ends
in a week
3 juni at 18:04
-
9379 COLOR ETCHINGS
4 pcs, Alain Soucasse (b. 1951), Sweden. Signed, n..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:24
*
Pierre Olofsson
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
Read more about Pierre Olofsson
nr 1536 2079
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Signed, numbered 118/260, sheet: 36x31, unframed, damaged,
ETCHING, Signerad, numrerad 118/260, bladets mått: 36x31, oramad, skadad
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 800 |
Auction date: |
Monday April 24 2023 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
21/4 13:48:51 | 1 | Vinnande bud |
24/4 12:13:24 | 2 | 600 kr |
24/4 12:13:24 | 1 | 700 kr (Robot) |
24/4 12:13:45 | 2 | 800 kr |
24/4 12:13:45 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Apr 24
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.Read more about Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik pierre olofsson skadad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
in a week
3 juni at 18:36 -
9295 ETCHING
BertilBull Hedlund, GÃ¥rdsmotiv. Signed. Image dime..//
Auction ends
in a week
3 juni at 18:42 -
3036 ETCHINGS
2 pcs, Nils Emil Ancker. Signed. Image dimensions:..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:21
-
9325 COLOUR ETCHING
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
in a week
3 juni at 20:08 -
9122 COLOR ETCHINGS
3 pcs, Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed..//
Auction ends
in a week
3 juni at 18:04 -
9379 COLOR ETCHINGS
4 pcs, Alain Soucasse (b. 1951), Sweden. Signed, n..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:24