KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14176244

nr 1417 6244

Ejnar Kohlmann

(1888-1968), Finland

Oljemålning, Signerad, hus. Olja på pannå, 24x31cm, yttermått inklusive ram: 39x47cm

Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 6 september 2021
kl 18:07:20

Ejnar Kohlmann

Läs mer om Ejnar Kohlmann
Lis Husberg (f. 1920)