MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Day-bed 13625070
*
nr 1362 5070
DAY-BED
Nordiska Kompaniet, Sweden, Triva serien, etiketterad, Teak, 1950s/1960s, length: 195cm. Width: 90cm. Height: 35cm, saknar madrass.
NK, Triva serien, etiketterad, Teak, 50/60-tal, Längd: 195cm. Djup: 90cm. Höjd: 35cm
Condition: saknar madrass
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1500
Auction date:
Monday November 23 2020
at 20:08:51
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/11 22:50:39
1
1.000 kr
22/11 23:00:40
2
1.000 kr
22/11 23:00:40
1
1.000 kr (Robot)
22/11 23:01:14
2
Vinnande bud
22/11 23:06:46
2
justering av budtak
23/11 16:44:47
3
1.400 kr
23/11 16:44:47
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 23
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm Kåge ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dagbädd dagbäddar etiketterad gästsäng gästsängar nk nordiska kompaniet säng sängar teak teakmöbler triva serien trä
-
3043 DOORSTOP
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Cast iron, ekollon, Sve..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:52
-
3408 Fodral till tä..
Svenskt Tenn, Sweden, "The world is a book", 1993...//
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:00
-
9322 LACQUER CASE
Japan, painted, delvist förgyllt, length. Length: ..//
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:47
-
3221 FOUNTAIN PEN
Mont Blanc. Length: 12 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:16
-
3286 SAMI CRAFT
10 del ca, Kåsor Väskor,
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:11
-
3287 LAPPISH KNIFE
med mera, 3 pcs. Hornarbeten. Length: 4, 5-29 cm, ..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:25
*
DAY-BED
Condition: saknar madrass
Läs om budbetjänten
Read more about Retro
nr 1362 5070
DAY-BED
Nordiska Kompaniet, Sweden, Triva serien, etiketterad, Teak, 1950s/1960s, length: 195cm. Width: 90cm. Height: 35cm, saknar madrass.
NK, Triva serien, etiketterad, Teak, 50/60-tal, Längd: 195cm. Djup: 90cm. Höjd: 35cm
Condition: saknar madrass
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 1500 |
Auction date: |
Monday November 23 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
19/11 22:50:39 | 1 | 1.000 kr |
22/11 23:00:40 | 2 | 1.000 kr |
22/11 23:00:40 | 1 | 1.000 kr (Robot) |
22/11 23:01:14 | 2 | Vinnande bud |
22/11 23:06:46 | 2 | justering av budtak |
23/11 16:44:47 | 3 | 1.400 kr |
23/11 16:44:47 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 23
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm Kåge ...Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dagbädd dagbäddar etiketterad gästsäng gästsängar nk nordiska kompaniet säng sängar teak teakmöbler triva serien trä
-
3043 DOORSTOP
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Cast iron, ekollon, Sve..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:52 -
3408 Fodral till tä..
Svenskt Tenn, Sweden, "The world is a book", 1993...//
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:00 -
9322 LACQUER CASE
Japan, painted, delvist förgyllt, length. Length: ..//
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:47
-
3221 FOUNTAIN PEN
Mont Blanc. Length: 12 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:16 -
3286 SAMI CRAFT
10 del ca, Kåsor Väskor,
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:11 -
3287 LAPPISH KNIFE
med mera, 3 pcs. Hornarbeten. Length: 4, 5-29 cm, ..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:25