ART / Etchings etc / Color etchings 13475263
nr 1347 5263
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signed, numrerade 101/150. Sheet: 52x60 cm, oramade lösa blad,
COLOR ETCHINGS, "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerade, numrerade 101/150. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad
1000
SEK 700
Monday September 14 2020
at 20:39:19
10/9 21:08:06
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander