ART / Oil paintings / Oil painting 12275266
nr 1227 5266
Haruo Sézaki
(1907-1977), Sverige
Haruo Sézaki (1907-1977), Sweden. Signerad -51, Motiv från Lidingö. Oil on canvas, 45x54,
OIL PAINTING, Signerad -51, Motiv från Lidingö. Olja på duk, 45x54
Haruo Sézaki, Japanese Swedish painter, born 1907, dead 1977.
800
SEK 500
Monday January 7 2019
at 20:59:07
7/1 12:00:27
Haruo Sézaki
Read more about Haruo Sézaki