KONST / Litografier / Färglitografi 12213217
nr 1221 3217
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad 1987, numrerad 11/100. Motivet: 44x72 cm
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 3 december 2018
kl 18:54:41
3/12 10:18:32
300 kr
3/12 17:21:49
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare