KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13899615
nr 1389 9615
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 9x25, yttermått inklusive ram: 20x36 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 5 april 2021
kl 20:28:04
300 kr
350 kr
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius