Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8356214



*

nr 835 6214


Jan Brazda

(1917-2011), Sverige


Jan Brazda (1917-2011), signed: -48, 46x60,


WATERCOLOUR, Jan Brazda (1917-2011), signerad: -48, 46x60


Jan Brazda, Swedish painter, born 1917, dead 2011.

Estimate:

800

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday July 1 2013
at 20:45:54


  • Bid history
Time Bidder Bid
18/6 16:40:01 1      100 kr
30/6 20:18:01 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Jan Brazda

Jan Brazda, Swedish painter, born 1917, dead 2011.

Read more about Jan Brazda
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jan brazda svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr