Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed medias 8023523



*

nr 802 3523


MIXED MEDIAS

2 pcs. landscape, signed, 20x24,


2 st. landskap, signerade, 20x24


Estimate:

400

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday January 21 2013
at 19:58:28


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/1 19:33:03 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 2000

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr