KONST / Litografier / Färglitografi 14743284
nr 1474 3284
Bengt Andersson Råssbyn
(1931-2008), Sverige
Fönster mot skärgården. Signerad, numrerad 183/300. Färglitografi, bildmått: 44x32 cm, yttermått inklusive ram: 64x50 cm
Bengt Andersson Råssbyn, svensk jazzmusiker och konstnär född 1931, död 2008.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 juni 2022
kl 18:05:50
9/6 15:07:16
Bengt Andersson Råssbyn
Läs mer om Bengt Andersson Råssbyn