ART / Sculptures and works of art / Skulptur 4526090

nr 452 6090

Skulptur

Lenght: ()

'Dromedar, stor', Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, ur 'Noaks ark' 1978, höjd: 37 cm, längd: 41 cm, ateljéproduktion, liten upplaga, vit stengodslera, glaserad och målad, signerad: 'Lisa Larson studio, (Studiohanden) Gustavsberg' samt stämplad i godset: 'Gustavsberg Sweden'

Yes

Withdrawn

Monday February 26 2007
at 16:14:37

  • Thema-auction
  • Feb 26

Lisa L

Tema februari är keramikern oc

Read more about Lisa L